• 17.12.2017
  • 4
כיצד מומלץ לפתור אנסין באנגלית?
 
אנסין זהו, למעשה, טקסט עם שאלות. אם נדע כיצד לגשת אליו באופן נכון, כך נגביר את הסיכויים להצליח בפתרונו. להלן מספר טיפים שימושיים לפתרון אנסין:
 
1. ראשית, לא מומלץ לקרוא ישירות את כל הטקסט. יש לקרוא את הכותרת ולהבין אותה. אם יש צורך, מומלץ לתרגם אותה. אי הבנת הכותרת עשויה לשבש את הבנת הטקסט כולו.

2. לאחר קריאת והבנת הכותרת מומלץ לעבור לשאלות. בד"כ ליד כל שאלה מופיעות בסוגריים השורות הרלוונטיות לשאלה. כדאי לקרוא היטב את השורות הרלוונטיות לשאלה ואז לגשת ולפתור אותה. כך תצטרכו לקרוא בכל פעם רק את החלקים הרלוונטיים מהטקסט ולא "להתפזר" על כולו (דבר שעשוי ליצור בלבול) במענה על השאלות. באופן זה תחסכו זמן יקר ולא תצטרכו לחזור לטקסט שוב ושוב, על מנת לחפש את התשובה.

3. שאלות אמריקאיות – בשאלות אלה כמעט תמיד תינתנה ארבע תשובות אפשריות. 2 תשובות ניתן יהיה לפסול מראש וסביר להניח שבין 2 תשובות תתלבטו, שכן שתיהן תיראנה נכונות. ראשית, מומלץ לפסול את התשובות שנראות לא נכונות בעליל. לאחר מכן, כדאי לחזור שוב לשאלה ולבדוק איזו מן התשובות עונה עליה באופן המדויק ביותר. לעיתים שינוי של מילה בתשובה עשוי להפוך אותה ללא נכונה. יש לענות ביתר תשומת לב.
למשל, שימו לב האם נשאלתם "מדוע" והתשובה שניתנה (שנראית נכונה) עונה בכלל על "איך".
אלה הם מסיחים נפוצים באנסין באנגלית.
בנוסף, אם ניתנת תשובה שנראית כמועתקת מהטקסט, סביר להניח שהיא איננה נכונה וניתנה על מנת להטעות אתכם.

4. לעיתים ישנן שאלות כלליות – אותן מומלץ להשאיר לסוף ולמעשה לענות עליהן רק לאחר שקראתם את כל הטקסט.

5. התשובות באנסין לא צריכות להיות תשובות מלאות (כפי שהורגלנו לכתוב עוד מימי היסודי) וכן לא ארוכות מידי. המענה על השאלה צריך להיות ספציפי ולכלול רק את המידע המכיל את התשובה על השאלה.

6. התייחסות לדקדוק במענה על השאלה – הנקודות על התשובה ניתנות לא רק על פי תוכן נכון, אלא גם על סמך כתיבה דקדוקית נכונה. אם השאלה נשאלת בזמן מסויים, עליכם לענות באותו הזמן. כך למשל, אם השאלה נשאלת בזמן Present Simple, עליכם להשיב על השאלות בזמן זה ולא בזמן אחר. כך גם לגבי השלמת תשובות. אם התחילו את התשובה עם Modals, עלינו לשים לב לכך ולהשלים את התשובה באופן נכון דקדוקית.

7. מומלץ לתרגל אנסין בבית, ברמה הנלמדת (או אף ברמה גבוהה יותר), עם סטופר לפחות פעם בשבוע. עליכם לתרגל ולבוא מוכנים למבחן, הן מבחינת חלוקת הזמן והן מבחינת תרגול טכניקות אנסין.

8. קיראו היטב הוראות – אחרי הכל, אתם נבחנים על הבנת הנקרא. כאן תוכלו לקרוא כיצד לשנן חומר בצורה טובה.


9. זיכרו כי תרגול טוב, חלוקת זמן מתאימה ותשומת לב לפרטים הם הערובה לכך שתצליחו בפתרון האנסין.
 
 
בהצלחה!

 

הוספת תגובה

תמונת המשתמש
ע"י אפרת
22/09/2018
עזר לי במבחנים קיבלתי 90!!!!!!!!!!!!!!!!!
תמונת המשתמש
ע"י מערכת כאן לומדים
22/09/2018
איזה כיף לדעת אפרת. כל הכבוד ובהצלחה בהמשך :)
תמונת המשתמש
ע"י ריבי
22/08/2018
ככה לא לומדים ויודעים אנגלית. ככה רק עוברים מבחן
תמונת המשתמש
ע"י מערכת כאן לומדים
22/08/2018
היי ריבי, הטיפים אינם מהווים חלופה ללמידה רציפה ושוטפת, שהינה הכרחית לרכישת השפה האנגלית . הטיפים, למעשה, מסייעים להתגבר על מסיחים במהלך הבחינה ולעבוד באופן מסודר, על מנת שלא לבזבז דקות יקרות בבחינה, שלרוב זמנה קצוב.
תמונת המשתמש
ע"י שהם
22/08/2018
ואוו טיפים מעולים תודה רבהה זה מאוד עוזר
תמונת המשתמש
ע"י מערכת כאן לומדים
22/08/2018
תודה שהם. בהצלחה :)
תמונת המשתמש
ע"י אבי
05/07/2018
תודה לכם! אחד מהאתרים היותר טובים שיצא לי לבקר בהם, והמאמרים ממש מועילים. וכן תודה על כל ההשקעה, המאמר ממש סייע לי
תמונת המשתמש
ע"י מערכת כאן לומדים
22/08/2018
תודה אבי! בהצלחה רבה :)